• RU
 • EN
 • UA
 • Ортопедичне дитяче взуття: користь чи рекламний трюк

  Вибираючи взуття для дитини, батьки намагаються вибрати найкраще з широкого асортименту дитячого взуття, спираючись на поради друзів і батьків, рекламу взуття та виходячи з власних переконань. В магазинах дитячого взуття дуже часто можна почути питання, пов’язані з ортопедичним взуттям, а деякі виробники акцентують увагу покупців на те, що їх взуття саме таке. Чи потрібне ортопедичне взуття дитині, і яка від нього користь?

  Що таке ортопедичне дитяче взуття?

  Ортопедичне взуття робиться індивідуально з урахуванням анатомічних особливостей стопи, щільно фіксує стопу в певних точках і тим самим впливає на правильний розподіл ваги і при необхідності коригує ходу. Відбувається приблизно наступне, жорсткий високий задник фіксує ногу і блокує роботу голеностопа і суглоба, роботу м’язів на себе бере саме взуття.

  Ортопедичне взуття прописує лікар-ортопед при травмах, порушеннях ходи і плоскостопості. Дане взуття робиться за індивідуальними вимірами з особливостями конкретної стопи. Використання ортопедичного взуття обов’язково повинно бути під наглядом лікаря.

  Краща профілактика розвитку плоскостопості — записати дитину в спорт секцію і іноді ходити босоніж по піску або нерівній поверхні. На етапі розвитку дитина повинна сама знаходити і відчувати баланс.

  Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що в термінології сучасної медицини немає поняття «ортопедичне взуття для профілактики» і для правильного розвитку стопи здорової дитини ортопедичне взуття не потрібне.

  Tags: